Pes domácí

Je největší domestikovaná šelma a nejstarší domestikované zvíře vůbec, provázející člověka minimálně 14 tisíc let. Obecně se předpokládá, že se jedná o zdomácnělého a umělým výběrem změněného vlka obecného (Canis lupus). Biologicky jsou tudíš stále ještě velmi příbuzní.Ideální strava psa by měla vycházet z jeho přirozených potřeb, tedy podobat se stravování vlka v přírodě, jakožto v jeho přirozeném prosředí. Vlci jsou především masožravci. Nejčastěji loví jeleny, soby, srny, divoká prasata, králíky, zajíce, sviště, bobry, menší hlodavce, ryby či rozličné plazy.Loví i konkurenční menší predátory - lišky, kuny, lasičky, jezevce, divoké psy. Je-li nouze nepohrdnou ani hmyzem a mršinami A jelikož nemají schopnost žvýkat potravu a v dutině ústní ji rozmělnit na malá sousta, kusy potravy polykají vcelku. Společně s kořistí tedy pozře i jejich natrávenou potravu v žaludku. Různý semena, bylinky, plody. To vše jim přináší další důležité látky. Potravu si obohacují také rostlinami - bylinky, tráva, ovoce, plody apod. Ulovenou kořist vlci konzumují celou. Nejdříve se vrhnou na zažívací trakt, kde získávají natrávenou (fermentovanou) potravu a s ní i důležité živiny a prospěšné bakterie. Další vitamíny, minerály a stopové prvky získají konzumací vnitřností (srdce, ledviny, játra, plíce). Pes a jeho anatomie : Zuby jsou přizpůsobené k chycení kořisti a oddělování masa od kostí, psi nemají schopnost žvýkat potravu a v dutině ústní ji rozmělnit na malá sousta, kusy potravy polykají vcelku. Trávicí soustava také svou stavbou odpovídá faktu, že pes je především masožravec. Má jednokomorový žaludek, poměrně krátké tenké střevo a jednoduché tlusté střevo podkovovitého tvaru. Psi za dlouhou dobu, co provází člověka zdomestikovali. Dnes se metabolismus vlka a psa částěčně liší. Jejich zažívací systém je flexibilnější. Dnešní pes má navíc enzym zvaný amyláza - kdy je schopen štěpit rostlinné složky (škrob). Jsou tak schopni účinně trávit sacharidy. Není tedy nezbytně nutná vysoká dávka masa tak, jako u vlka. Pokud ale mají možnost výběru, upřednostňují potravu s vysokým obsahem bílkovin, zvyšují příjem tuků a omezují příjem sacharidů, což se podobá přirozené skladbě potravy vlka. Vlk tedy ke své výživě potřebuje pestrou škálu masových i rostlinných živin, které jí syrové. Protože je dnes poměrně obtížné obstarávat a podávat našim doma žijícím psům ke konzumaci celá zvířata jako je zajíc, srnka či kráva, tak člověk musí při sestavování takovéto přírodě podobné výživy improvizovat.

Reico produkty

nabízí pro Vaše společníky stravu blízkou přírodě, sestavenou podle jejich přirozených potřeb. Proto součástí složení je nejen kvalitní maso (69÷74%), ale i vnitřnosti, jako důležitý zdroj vitamínů a minerálů (pouze v potravinářské kvalitě - žádné jatečné odpady), u některých druhů v určitém menším procentu jsou obiloviny (celozrnné a speciálně upravené) - jako zdroj minerálních a dalších hodnotných látek apod.

Přednosti produktů

 • přírodní suroviny z kontrolovaného hospodářství (žádné masokostní moučky)
 • nabídka suché a mokré stravy, možno kombinovat s BARFem
 • suchá strava je vyráběna lisováním za studena nebo speciální dehydrogenací
 • mokrá strava je ošetřena šetrnou sterilizací
 • vysoký podíl masa 69 - 74% (proto je denní dávka snížená)
 • Šetrné zpracování surovin za nízkých teplot, maximálně do 40°C
 • nedochází k znehodnocení výživných surovin
 • nedochází ke změnám struktury bílkovin, tak, jako při klasickém vysoce tepelném zpracování (180°C)
 • nejsou prováděny žádné pokusy na zvířatech
 • všechny výrobky jsou GMO free (tedy bez genetické modifikace)
 • čistě přírodní produkty (bez konzervačních látek, aromat, ochucovadel, chemických barviv, mouček apod.)
 • konzervy jsou zevnitř ošetřeny včelím voskem proti nežádoucí oxidaci
 • konzervy obsahují tektéž směs kvasinek, které 6-8 týdnů fermentují a simulují tak obsah střev kořisti, kterou by si zvíře samo ulovilo ve volné přírodě.

Suchá a mokrá strava

Zcela určitě je lepší mokrá strava než-li suchá, či kombinace obou. Suchá strava z hlediska tradiční čínské medicíny extrémně vysušuje. A ani miska s vodou nemůže nahradit přirozenou mokrou stravu. Pro přirovnání to je asi, jako by jste jedli pouze křupky či topinky. Klasické extrudované krmivo není vhodné kombinovat s mokrou stravou (jiná mikroflora, jiné PH, neschopnost poté příjmout pestrou a rozmanitou stravu). Naopak mokrá a suchá krmiva Reico jsou díky svému podobnému složení a nízkým teplotám zpracování velmi dobře vzájemně kombinovatelná spolu nebo i s normální stravou. Avšak ani sebelepší suchá strava nenahradí organismu potravu mokrou. Proto, pokud krmíte své čtyřnohé přátele jen suchou stravou, dopřejte jim prosím aspoň kombinaci obou.

I váš pes je tím, co je ...

Chtěli byste svého psa vyživovat velmi zodpovědně? Pak jste u nás na správné adrese. Vysokokvalitní, především zdravé, krmivo pro psy je naše Know-How, protože zvíře musí získat všechny živiny, které potřebuje pro svůj zdravý růst a život plný aktivity.
Výživa vašeho psa musí proto zahrnovat optimální směs z proteinů, přírodních tuků, sacharidů, vitamínů a stopových prvků. Přesně jak pro lidi, je i pro naše domácí zvířata co možná nejpřirozenější strava nejdůležitějším krokem na cestě k dlouhému a zdravému životu plného energie a výkonnosti.
My vás přitom podporujeme rozmanitostí našich krmiv, které obsahují vše, co váš miláček potřebuje pro zdravý, radostný a aktivní život.