Kočka domácí

Je domestikovaná forma kočky divoké, která je již po tisíciletí průvodcem člověka. Stejně jako její divoká příbuzná patří do podčeledi malé kočky, a je typickým zástupcem skupiny. Má pružné a svalnaté tělo, dokonale přizpůsobené lovu, ostré drápy a zuby a vynikající zrak, sluch a čich. Naše domácí kočky jsou sice již tisíce let domestikované, ale biologicky stále velmi příbuzné kočkovitým šelmám (tygr, levhard, rys). Kočka je především dokonalý predátor - má ostré smysly, dokáže se potichu plížit i vyvinout velkou rychlost (udává se 48 km/h) a je vyzbrojena zuby a zejména drápy k uchycení své kořisti. Mezi nejefektivnější syrovou výživu koček patří dodnes bezesporu lov myší. Kočkovité šelmy jsou především masožravci. Strava kočky divoké tvoří až z 80 % malí hlodavci jako je hraboš, myšice a myši, dále ptáci až do velikosti slepice a jiní drobní obratlovci jako je veverka, lasice, rejsek, ještěrka či žába. Výjimečně uloví i větší zvířata (např. divokého králíka, zajíce nebo srnče). Protože je dnes poměrně obtížné obstarávat a podávat našim doma žijícím kočkám ke konzumaci celá zvířata jako je zajíc, myš, krůta, hraboš, tak člověk musí při sestavování takovéto přírodě podobné výživy improvizovat

Reico produkty

nabízí pro Vaše společníky stravu blízkou přírodě, sestavenou podle jejich přirozených potřeb. Proto součástí složení je nejen kvalitní maso (69÷74%), ale i vnitřnosti, jako důležitý zdroj vitamínů a minerálů (pouze v potravinářské kvalitě - žádné jatečné odpady), u některých druhů v určitém menším procentu jsou obiloviny (celozrnné a speciálně upravené) - jako zdroj minerálních a dalších hodnotných látek apod.

Přednosti produktů

 • přírodní suroviny z kontrolovaného hospodářství (žádné masokostní moučky)
 • nabídka suché a mokré stravy, možno kombinovat s BARFem
 • suchá strava je vyráběna lisováním za studena nebo speciální dehydrogenací
 • mokrá strava je ošetřena šetrnou sterilizací
 • vysoký podíl masa 69 - 74% (proto je denní dávka snížená)
 • Šetrné zpracování surovin za nízkých teplot, maximálně do 40°C
 • nedochází k znehodnocení výživných surovin
 • nedochází ke změnám struktury bílkovin, tak, jako při klasickém vysoce tepelném zpracování (180°C)
 • nejsou prováděny žádné pokusy na zvířatech
 • všechny výrobky jsou GMO free (tedy bez genetické modifikace)
 • čistě přírodní produkty (bez konzervačních látek, aromat, ochucovadel, chemických barviv, mouček apod.)
 • konzervy jsou zevnitř ošetřeny včelím voskem proti nežádoucí oxidaci
 • konzervy obsahují tektéž směs kvasinek, které 6-8 týdnů fermentují a simulují tak obsah střev kořisti, kterou by si zvíře samo ulovilo ve volné přírodě.

Suchá a mokrá strava

Zcela určitě je lepší mokrá strava než-li suchá, či kombinace obou. Suchá strava z hlediska tradiční čínské medicíny extrémně vysušuje. A ani miska s vodou nemůže nahradit přirozenou mokrou stravu. Pro přirovnání to je asi, jako by jste jedli pouze křupky či topinky. Klasické extrudované krmivo není vhodné kombinovat s mokrou stravou (jiná mikroflora, jiné PH, neschopnost poté příjmout pestrou a rozmanitou stravu). Naopak mokrá a suchá krmiva Reico jsou díky svému podobnému složení a nízkým teplotám zpracování velmi dobře vzájemně kombinovatelná spolu nebo i s normální stravou. Avšak ani sebelepší suchá strava nenahradí organismu potravu mokrou. Proto, pokud krmíte své čtyřnohé přátele jen suchou stravou, dopřejte jim prosím aspoň kombinaci obou.

I vaše kočka je tím, co je ...

Chtěli byste svého psa vyživovat velmi zodpovědně? Pak jste u nás na správné adrese. Vysokokvalitní, především zdravé, krmivo pro psy je naše Know-How, protože zvíře musí získat všechny živiny, které potřebuje pro svůj zdravý růst a život plný aktivity.
Výživa vašeho psa musí proto zahrnovat optimální směs z proteinů, přírodních tuků, sacharidů, vitamínů a stopových prvků. Přesně jak pro lidi, je i pro naše domácí zvířata co možná nejpřirozenější strava nejdůležitějším krokem na cestě k dlouhému a zdravému životu plného energie a výkonnosti.
My vás přitom podporujeme rozmanitostí našich krmiv, které obsahují vše, co váš miláček potřebuje pro zdravý, radostný a aktivní život.